barons-300x220

2012.gada 31.martā, ~ 3 gadu vecumā, puika tika nodots biedrībai „Klubs „Seskumīlis”” kā kodīgs, smirdīgs un nevajadzīgs dzīvnieks – nekastrēts, novārdzis un stipri iekaisušām smaganām. Kluba izstādē tika nodots Maijai, jo jāved uz Jelgavu, pie mūsu kluba dakterītes Irinas. Tika izkastrēts, ar antibiotikām izārstētas smaganas, tika attārpots, sapotēts, sačipots un tika uztaisīta arī pase. Līdz 21.aprīlim dzīvoja pie Maijas, kad tika nodots adopcijai uz jaunajām mājām, kur to sagaidīja jau 1 gadu veca seska meitenīte.

„Barons augumā ir liels puika. Viņa ideālais svars būtu ap 1.800 kg. Kad viņš nonāca mūsu mājā,s viņš svēra 1.200 kg. Aiz šausmām piebēru puikam pilnu trauku ar labu barību, saliku būrī kārumus un paipalu olas. Bet viņš uz mani skatījās lielām acīm un nesaprata, kas tas viss ir. Visu savu mūžu bija ēdis tikai kis kis sauso barību un friskies konservus. Tā nabags protestēja divas dienas, līdz saprata, ka arī mūsu barība ir ēdama. Puika sākumā pat nemācēja īsti staigāt, izskatījās, ka visu laiku ticis turēts tikai būrī. Tā dēļ puikam ir pat deformējušās pakaļkājas un viņa gaita nekad nebūs tāda, kādai tai vajadzētu būt un tāpat arī ir deformēts krūškurvis, bet par laimi, tikai nedaudz! Puika baidījās no asām roku kustībām un vēl visādām ikdienišķām lietām. Baidījās no kājām un pirmās nedēļas, ik pa laikam, mēģināja arī ieķert.”

Maija

Kādu laiku, pirms pieņēmām mājās jauno iemītnieku, jau bijām domājuši par otru sesku. Tā kā hiperaktīva meitene bija priekšā, domājām, ka būtu jauki paņemt puiku. Zinājām, ka vēlamies dot mājas kādam dzīves „pabērnam”, bijām iepazinušies ar dzīves situācijām un lietām, ar ko jāsaskaras saimniekiem, kas adoptējuši sesku. Jutāmies tam gatavi, bet nebijām plānojuši konkrētu laiku, vietu un izskatu, puika “iekrita”, mums abiem, pavisam nejauši sirsniņās, viņš mūs izvēlējās un mēs tam atsaucāmies!

Vārds Barons, dzima uzreiz pēc viņa ieraudzīšanas, liels, tieviņš (neproporcionāls) puika, it kā sabulis, bet ar lielu, lielu baltu galvu – paņemot opiņā, viņš jutās kā dižciltīgais – tātad, BARONS!

Sadzīvot ar jau esošo dāmu, problēmas nebija, jau no pirmās dienas dzīvo vienā būrī. Bija jūtamas problēmas ar staigāšanu, pirmās dienās jaunajās mājās neprata iekāpt, izkāpt no būra, nerunājot par kāpšanu un rāpšanos citur! Ne prasmes, ne vēl īsti spēka tam! Liekas, ka uzreiz uzticējās cilvēkiem, un vēl arvien, visi viņam draugi un visus bučot nost. Pāris mēneši pagāja, līdz sesks adoptējās par sesku, nevis par dzīvnieku, kam vitāli nepieciešams viss tas, ko ēd cilvēki. Kviekšana, kliegšana, trīcēšana, kad ierauga iepirkuma maisiņu, tas viss pārgāja pāris mēnešu laikā. Svarīgāks par svarīgāku, pirmajos mēnešos, bija barība, ik pa laikam pat pamostoties skrēja un pārbaudīja, vai visās bļodiņās ir barība un ūdens, pēc tam smagi nopūtās un gāja tālāk gulšņāt. Kad saprata, ka tas vienmēr ir pieejams, pazuda iekāre pēc cilvēku ēdiena, aizmirsa kā sēdēt uz pakaļkājām un diedelēt pie ledusskapja. Sāka mācīties no sesku meitenes, kā paust emocijas, kā gugināt, kā lēkāt, dejot un priecāties! Pirmo reizi pats to izmēģināja pēc pilniem 2 mēnešiem. Līdz tam visas emocijas, gan dusmas, gan bailes, gan priekus, tikai un vienīgi pauda šņācot! Beidzot, pirmo reizi dzirdējām, kā viņš gugina.

Pēc laika sākās veselības problēmas, kas nav nekas neparasts tādam dzīvnieciņam, kuram par izcelsmi nekas nav zināms, un, kurš ~3 gadus ir sazin ko ēdis! Sadzīvojam ar to, pieņemam to, kā manām, ko aizdomīgu, uzreiz konsultējamies ar zinošiem sesku saimniekiem, zinošiem sesku ārstiem un ejam „ciemos”.

Vēl mums jāsamierinās ar to, ka arī vecums viņam jau ir savs un, līdz ar to, ir problēmas ar kastītes apmeklējumiem. Ja sesks nav no bērnības mācīts iet uz kastīti, tad vēlāk ir diezgan pagrūti to iemācīt. Viņš zin, kur ir kastītes, un, tomēr, gadās reizes, kad nokārtojas tieši blakus tai. Kā saka, aizmirstās iecelt dupsīti! J

Par 8 mēnešiem jau pavisam noteikti var teikt, puika ir atkopies, uzaudzējis gan skaistu kažociņu, gan tauciņus, gan muskulīšus (svars 27.12.2012 – 1.820kg)! Ķermeņa proporcijas ir izlīdzinājušās un vairs neliekas, ka puikam būtu milzīga galva!

Agnese un Ingars

barons2-300x220