Visus mājdzīvniekus, tajā skaitā arī seskus, būtu vēlams reģistrēt Lauksaimniecības Datu centrā.

Gadījumā, ja dzīvnieks pazūd, Lauksaimniecības datu centrā reģistrētu dzīvnieku atrast ir vieglāk un ātrāk, jo dzīvniekā implantētā mikročipa numuru var nolasīt dzīvnieku patversmēs un veterinārajās klīnikās, un pēc numura iegūt saimnieka kontaktinformāciju, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztu dzīvnieku saimniekam.

Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.491:

Vispārīgie reģistrācijas nosacījumi:

Mājas (istabas) dzīvniekam ir obligāti jābūt ar implantētu mikroshēmu (turpmāk- mikročipēšana). Mikročipēšanu veic veterinārārsts.

  1. Ja mājdzīvnieku reģistrē  veterinārārsts  valsts vienotā mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē (turpmāk- datubāzē) , tad īpašnieks uzrāda savu personu apliecinošu dokumetu un mājdzīvnieka (lolojumdzīvnieka) pasi vai vakcinācijas apliecību
  2. Ja veterinārārstam nav iespējas reģistrēt dzīvnieku datu bāzē, tad īpašniekam pašam ir jānodrošina mājdzīvnieka reģistrācija datubāzē. Skatīt zemāk par reģistrācijas iespējām.
  3. Ja reģistrē mājdzīvnieku Datu centrā vai valsts un pašvaldību klientu apklapošanas centros (ja pašvaldībām ir noslēgts līgums ar Datu centru par šādu pakalpojumu), tad īpašnieks uzrāda savu personu apliecinošu dokumentu un mājdzīvnieka (lolojumdzīvnieka) pasi.

Mājdzīvnieka reģistrācija vienotajā valsts reģistrā ir maksas pakalpojums – vienreizēja maksa 3.50 eiro. Apmaksu veic pēc LDC sagatavotā rēķina.

Sīkāka informācija par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju pieejama šeit.