Piemērotākais vecums, kad sesku mazuli vest mājā ir no 2 līdz 4-5 mēnešiem. Sesku vislabāk pirkt no audzētāja, kas seskus vairo mājas apstākļos (nevis āra būros). Mājās audzēts sesku mazuļa adaptācija jaunos apstākļos būs vieglāka un ātrāka, jo viņi ir jau pieradināti pie cilvēka klātbūtnes, rokām un uzmanības, zina kā uzvesties dzīvoklī.

Iegādājoties sesku jāpievērš uzmanība trīs lietām: uzvedībai, ārējam izskatam un dzīvnieciņa kustībām. Seskam ir jābūt aktīvam, tas nedrīkst baidīties no cilvēka. Noteikti paņemiet viņu rokās, lai pārliecinātos, ka dzīvnieks nav agresīvs. Vesels seska mazulis ir mēreni barots, tā kažoks ir tīrs, bez parazītiem (par to klātbūtni liecina melni punktiņi) , līdzens, bez plikumiem. Acīm jābūt skaidrām un dzīvīgām, bez izdalījumiem un asarošanas pazīmēm, ūsām jābūt – neaplauztām. Degunam jābūt tīram, bez aplikumiem, aukstam un miklam (gluži kā suņiem), seska deguntelis var būt silts, ja tas guļ, vai ir tikko pamodies. Apskaties seska ausis, tajās ir pieļaujami nedaudz izdalījumi sarkanbrūnā vai gaiši brūnā krāsā. Apskaties un pārskaities seska zobus. Priekšējiem (6 katrā žoklī) jābūt taisnā rindā, bez deformācijām. Pārskaities pirkstus uz seska kājām – tiem jābūt pa pieciem uz katras kājas. Apātija un slābanums var liecināt par to, ka dzīvnieks ir slims. Palaidiet sesku uz grīdas un pavērojiet viņa kājas un mugurkaulu. Seska mazulim 2 mēnešu vecumā ir jāskraida pārliecināti (pat pa lamināta grīdu), pakaļkājas nevar slīdēt katra uz savu pusi, mugurkauls jābūt izliektam lokā uz augšu, bez izliekumiem uz leju vai sāniem. Pataustiet arī ribas: tām jābūt mucveidīgām, nevis stūrainām.

Iegādājoties dzīvnieku – noteikti pieprasiet viņa pasi!

Pasē jābūt norādītam iepriekšējam saimniekam (audzētājam), atzīmei par saņemtajām potēm un vēlams mikročipa numuram (tas ir vienīgais veids kā identificēt konkrēto dzīvnieku).

Ar audzētāju vēlams (ieteicams) slēgt pirkšanas – pārdošanas līgumu, kurā būs atrunātas audzētāja sniegtās garantijas, pircēja un pārdevēja tiesības un pienākumi u.c interesējošie jautājumi.

Iegādājoties sesku veikalā, saglabājiet pirkuma čeku!