Mums mājās jau bija viens sesks vārdā Fredo. Izlasot Sarmītes tekstu portāla draugiem.lv domubiedru grupā „Mājas sesks” par to, ka divi bezsaimnieka pasteļkrāsas sesku brālīši ir atguvušies un meklē jaunas mājas, sapratām – esam gatavi uzņemties rūpes par vienu no viņiem! Tādējādi arī, paņemot otru seskiņu, sagādāsim Fredo vislabāko rotaļbiedru. Nosaucām viņu par Emi, mīļvārdiņā – Emītis. Iesākumā, kamēr aprada ar mums un jaunajām mājām, viņš bija bailīgs, nedrošs, tomēr pēc neilga laika sāka ar visu jauno aprast.

Katru dienu, kopš paņēmām seskuli, esam ļoti laimīgi, ka Emītis ir pie mums. Jāteic, viņš ir ļoti neparasts sesks, kam piemīt daudzas ārkārtīgi interesantas īpašības… Viņš mums ir īsts bučmūlītis! Emītim ārkārtīgi patīk mūs bučot uz lūpām, dažbrīd šķiet – ja viņu neatrausim, tad viņš varētu bučoties mūžīgi! Arī nadziņus mēs griežam šādi – kamēr viens no mums ar viņu bučojas, tikmēr otrs droši apgriež visus nadziņus.

Vēl Emītim (savas pagātnes dēļ) patīk ļoti daudz ēst. Tā kā mūsu Fredo neēd neko citu, izņemot sauso barību, mums bija liels pārsteigums – cik sesks var būt apmāts ar ēdienu! Atceramies Sarmītes teikto: „Nu, šitais būs kārtīgs ēdājs!” Katru dienu, kad laižam seskus paskraidīt, Emītis uzreiz skrien uz virtuvi un skatās uz ledusskapi. Viņš kā tāds surikats ilgi var stāvēt uz savām divām pakaļkājiņām, izslējies uz augšu ar skatu pret ledusskapi, cerībā, ka viņam iedos kādu gardumu! Tāpēc viņš tiek īpaši lutināts ar dažādiem seskam paredzētiem kārumiem – paipalu oliņām (divreiz nedēļā), svaigiem vistu kakliņiem, mādziņām utt… Un tad, kad Emītis redz, ka no ledusskapja tiek izņemts viņam paredzētais gardums, viņš kā sunītis pinas ap kājām, līdz tiek sasniegts galamērķis – būris, kurā gardi notiesā saimnieka sarūpētos kārumus.

Jāteic, iepriekš mēs domājām, ka Fredo mums ir ārkārtīgi runātīgs sesks. Līdz mūsu mājās ienāca Emis… Viņš mums piegugina pilnu māju, it īpaši tad, kad tiek palaists paskraidīties pa visu dzīvokli! Tad Emis patiesi izskatās ļoti laimīgs un apmierināts, kas, protams, priecē mūs – visus mājiniekus.

LIELS PALDIES klubam „Seskumīlis” par doto iespēju – uzņemties rūpes un gādību par tik lielisku sesku kā mūsu Emītis!

Anita