Veterinārmedicīnas likuma 59.panta 14.daļa: Dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem ir pienākums: ne vēlāk kā no triju mēnešu vecuma un turpmāk vienu reizi gadā nodrošināt suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku vakcināciju pret trakumsērgu un saņemt Eiropas Savienības mājas (istabas) dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību.

Seskus obligāti vakcinē pret gaļēdāju mēri un trakumsērgu. Sākt vakcinēt var no 6 nedēļu vecuma izmantojot suņiem paredzētās vakcīnas. Pēc vakcīnas atsevišķiem dzīvniekiem, var izpausties alerģiskas reakcijas, tādēļ, katram gadījumam, pēc injekcijas uzkavējaties pie veterinārārsta vēl 30-40 min.. 10-14 dienas pirms vakcinācijas sesku nepieciešams attārpot. Attārpošanu atkārto 2-3 reizes gadā, ja dzīvnieks tiek vests pastaigās ārpus telpām, vai ir mājās citi dzīvnieki, kas iet ārā. Nedrīkst vakcinēt slimus un pēc slimības novājinātus dzīvniekus, kā arī mātītes,grūtas vai zīda mazuļus.

Izplatītākās veselības problēmas seskiem ir: gripa u.c. saaukstēšanās slimības, parazīti (blusas, ausu ērcītes), dažādas izcelsmes zarnu darbības traucējumi, karstuma dūriens, anēmija (sesku mātītēm ilgstošas meklēšanās sekas), saindēšanās un dažādas traumas.

Ļoti daudzu slimību rašanās iespējamību var novērst vai samazināt, ja sesks saņem pareizu un pilnvērtīgu barību, regulāri tiek vests uz profilaktiskās apskatēm pie veterinārārsta, savlaicīga un regulāra vakcinācija, savlaicīga dzīvnieka kastrācija (it sevišķi mātītes), tiek ievērota higiēna un nodrošināti komfortabli un seska droši turēšanas apstākļi.