Saimnieku prombūtnes laikā visdrošāk un vienkāršāk sesku turēt plašā būrī, katru dienu nodrošinot vismaz 2-4 stundu ilgas fiziskās aktivitātes ārpus tā. Sesku var turēt brīvi, bet telpai, kas būs seska rīcība visu dienu, ir jābūt pietiekami drošai.

Pirms ļaujat seskam brīvi pārvietoties pa mājokli, jāpārbauda, vai nav kādas spraugas vai caurumi, kuros sesks varētu ielīst un pazust vai sevi savinot (piemēram aiz sadzīves tehnikas, gar apkures caurulēm, ventilācijas atverēs utt.) Seskam nav dabisku baiļu no augstuma, tāpēc bieži par viņa nāves iemeslu kļūst izkrišana pa logu, tādēļ logiem jābūt aizvērtiem vai aprīkotiem ar izturīgu sietu, ko sesks nevar saplēst un izkļūt laukā. Ārdurvīm, durvīm uz nedrošām telpām jābūt aizvērtām. Verot durvis vienmēr pārliecinieties vai sesks nav tuvumā, jo pastāv iespēja viņu iespiest durvīs vai arī sesks var izbēgt.

Seskam bīstami ir: saliekamie dīvāni un gultas – vienmēr pārliecinieties vai sesks tur nav ielīdis; sadzīves ķīmija; medikamenti; dažādi sīki gumijas un plastmasas priekšmeti (dzēšgumijas, matu gumijas utt.); lai gan lielākā daļa sesku neinteresējās par elektrības vadiem, tomēr drošības pēc tos vajadzētu padarīt seskam nepieejamus; bieži seski mīl ielīst veļas grozā vai veļasmašīnā – pirms ieslēgt veļasmašīnu pārbaudiet vai sesks ir drošībā!